Електричні накопичувальні водонагрівачі – це найбільш популярний пристрій в квартирах, офісах, громадських приміщеннях. На сьогоднішній день все більше користувачів вирішують проблему відсутності гарячої води саме за допомогою такого електроприладу. І це не дивно – накопичувальний водонагрівач дійсно зарекомендував себе з найкращої сторони та має безліч плюсів.
Завдяки запасу підігрітої води бойлер може вільно забезпечити її подачу в декілька різних точок.
Як працюють накопичувальні водонагрівачі
Як працює: безпосередньо в бак водонагрівача потрапляє холодна вода. Там, за допомогою нагрівального елемента доводиться до бажаної температури. По міри використання та зниження рівня води в баку, автоматично доливається нова холодна вода, і знову підігрівається.
Більшість бойлерів працює від звичайної розетки.
Накопичувальні водонагрівачі відрізняються за: об’ємом, зовнішнім виглядом, матеріалом бака, способом розміщення та кількістю і типом ТЕНів.
За об’ємом бувають:
- Водонагрівачі малого об’єму (10-30 літрів води);
- Водонагрівачі середнього об’єму (50-80 літрів води);
- Водонагрівачі великого об’єму (більше 80 літрів води).
Спосіб розміщення накопичувальних бойлерів: навесні та підлогові бойлери
За кількістю ТЕНів: з одним або двома. Прилад з двома ТЕНами нагріє воду швидше, але й коштуватиме такий водонагрівач дорожче.
За типом ТЕНа: сухий або мокрий. Сухий захищений від прямого контакту з водою, тож прослужить довше.
З якого матеріалу може бути бак для бойлера?
- Пластиковий - легкий, захищений від корозії, однак менш довговічний;
- Емальований або склокерамічний - захищений від корозії, легкий в догляді;
- З нержавіючої сталі або титановий – стійкий до корозії, довговічний.
Як визначитися з об’ємом баку водонагрівача?
Обсяг баку напряму залежить від кількості людей, що мешкають в квартирі та точок розбору води (якщо один бойлер буде обслуговувати і ванну кімнату, і кухню). Важливим моментом є те, що від об’єму баку залежить і час нагрівання води до потрібної температури. Відповідно – чим більша кількість води, тим довше вона буде грітися. Питання великого баку, в свою чергу, вирішується приборами з двома ТЕНами, в яких вода досягає необхідної температури набагато швидше.
На що ще звернути увагу при виборі накопичувального водонагрівача?
Наявність магнієвого аноду – штира з магнієвого сплаву. Принцип його дії полягає в наступному: розчинений в воді кисень та солі реагують з магнієм, в результаті реакції утворюються легкорозчинні сполуки, а не твердий накип. Ця деталь відноситься до видаткових матеріалів.
Термостат – для сучасних водонагрівачів це обов’язковий елемент. У випадку виходу з ладу термостату, водонагрівач має датчик, що відключає нагрів по досягненню граничної температури (зазвичай 90 градусів).
Безпека – гаряча вода виходить з верхньої частини баку. Для запобігання витікання води назад, у трубопровід (це небезпечно, бо можуть оголитися ТЕНи) існує зворотній клапан. Між ним та трубкою подачі води також розташований кран для примусового зливу рідини з баку, а також клапан для скидання надмірного тиску.