Поворотні змішувальні 3-х ходові клапани призначені для регулювання витрат теплоносія у системах опалення та охолодження (опалення з використанням радіаторів, водяної теплої підлоги та інші системи).
Опис
Поворотні змішувальні 3-х ходові клапани зазвичай використовують як змішувальні, але також можуть використовуватися і як розділові. Поворотні змішувальні клапани можуть використовуватися в трубопроводах, що транспортують рідину, неагресивну до матеріалів клапана: вода, теплоносій на основі гліколю з присадками, які нейтралізують розчинений кисень. Максимальний вміст гліколю становить до 50%.
Управління клапаном може проводитися як вручну, так і автоматично – за допомогою електроприводу. Усі ущільнювальні кільця виготовлені із синтетичного еластомеру (етилен-пропіленовий каучук, ЕРБМ).
Клапан не забезпечує герметичного перекриття потоку і не є запірним!
Рекомендується використовувати в комплекті з приводом Tervix Pro Line AZOG (Арт. №203410).
{img} src="/https://modernsys.com.ua/images/companies/1/new-tovar-opisanie/truboprovodnaya-armatura/zaporno-reguliruyushchaya-armatura/tervix-modernsys-3-htervix-pro-line -tor-dn20-shema1.jpg" width="650" height="100%" />
Принцип роботи
Триходовий клапан може виконувати функції змішування чи розділення потоків. При повороті заслінки в один бік буде поступово відкриватися прохід для теплої рідини і рівною мірою закриватиметься прохід для холодної (зворотний потік від нагрівача). Це підвищує температуру змішаної робочої рідини (потоку до нагрівача) при майже постійній швидкості потоку, відповідно при повороті заслінки в інший бік, прохід для теплої рідини буде закриватися, а для холодної (зворотної) відкриватися.
Необхідна температура в системі досягається за допомогою додавання необхідної кількості рідини, що надходить із зворотного трубопроводу, і подається до котла.
Вибір розміру клапана
Кожен клапан має свою пропускну здатність (Kvs), знаючи яку можна визначити, якого саме розміру клапан потрібний для вашої системи. Діапазон втрати тиску повинен бути не більше 3 15 кПа (0,03 0,15 бар). ;Якщо в цей діапазон перепаду тиску потрапляють два клапани, то вибирають клапан із меншою пропускною здатністю. Для радіаторних систем опалення зазвичай використовують Δt = 200С, а для систем підлогового опалення Δt = 50С. При додаванні гліколю в теплоносій (воду) збільшується в'язкість і змінюється теплоємність даного теплоносія, що також необхідно враховувати при виборі клапана. Якщо вміст гліколю 30-50%, слід вибрати клапан із великим (на один рівень) Kvs. Нижчий вміст гліколю не впливає на роботу клапана.