Поворотні змішувальні 3-х ходові клапани призначені для регулювання витрати теплоносія в системах опалення та охолодження (опалення з використанням радіаторів, водяної теплої підлоги та інші системи).
Опис
Поворотні змішувальні 3-х ходові клапани зазвичай використовуються як змішувальні, але також можуть використовуватися і як розділові. Поворотні змішувальні клапани можуть використовуватися в трубопроводах, що транспортують рідину, неагресивну до матеріалів клапана: вода, теплоносій на основі гліколю з присадками, які нейтралізують розчинений кисень. Максимальний вміст гліколю становить до 50%.
Управління клапаном може проводитися як вручну, так і автоматично – за допомогою електропривода. Всі ущільнювальні кільця виготовлені з синтетичного еластомеру (етилен-пропіленовий каучук, ЕРБМ).
Клапан не забезпечує герметичного перекриття потоку і не є запірним!
Рекомендується застосовувати в комплекті з приводом Tervix Pro Line AZOG (Арт. №203410).
{img} src="/https://modernsys.com.ua/images/companies/1/new-tovar-opisanie/truboprovodnaya-armatura/zaporno-reguliruyushchaya-armatura/tervix-modernsys-3-htervix-pro-line-tor-dn20-shema1.jpg" width="650" height="100%" />
Принцип роботи
Триходовий клапан може виконувати функції змішування або розділення потоків. При повороті заслінки в один бік буде поступово відкриватися прохід для теплої рідини і рівною мірою закриватиметься прохід для холодної (зворотний потік від нагрівача). Це підвищує температуру змішаної робочої рідини ( потоку до нагрівача) при майже постійній швидкості потоку, відповідно при повороті заслінки в інший бік, прохід для теплої рідини буде закриватися, а для холодної (зворотної) відкриватися.
Необхідна температура в системі досягається за допомогою додавання необхідної кількості рідини, що надходить із зворотного трубопроводу, і подається в котл.
Вибір розміру клапана
Кожен клапан має свою пропускну здатність (Kvs), знаючи яку можна визначити, якого саме розміру клапан необхідний для вашої системи. Діапазон втрати тиску повинен бути в межах 3 15 кПа (0,03 0,15 бар). ;Якщо в цей діапазон перепаду тиску потрапляють два клапани, то вибирають клапан з меншою пропускною здатністю. Для радіаторних систем опалення зазвичай використовується Δt = 200С, а для систем підлогового опалення Δt = 50С. При додаванні гліколю в теплоносій (воду) збільшується в'язкість і змінюється теплоємність даного теплоносія, що теж необхідно враховувати при виборі клапана. Якщо вміст гліколю 30-50%, слід вибрати клапан з великим (на один рівень) Kvs. Нижчий вміст гліколю не впливає на роботу клапана.